Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
En gaveæske fra Benjamin Barber med en håndvask og håndlotion med en maskulin Oud-duft. Giver dig rene, fugtige og velduftende hænder.
Forlænget retur til 1. februar 2025
1-3 dages levering
Fri fragt over 500 kr. - ellers 39 kr.
Om produktet
Velduftende og rene hænder
En maskulin gaveæske fra Benjamin Barber med en håndvask og håndlotion med Oud-duft med duftnoter af træsorten af samme navn, læder og søde dadler. Giver dig rene, fugtige og velduftende hænder efter brug. Den perfekte duo til pleje af dine hænder! Benjamin Barber Hand-duo indeholder:
Benjamin Barber Hand Wash Oud (300 ml)
Benjamin Barber Hand Lotion Oud (300 ml)
Benjamin Barber Hand Lotion Oud (300 ml)
Benjamin Barber Hand Lotion Oud er en duftende og fugtgivende håndcreme med en duft af Oud kombineret med noter af læder, søde dadler og sandeltræ. Lotionen trænger hurtigt ind i huden og blødgør selv de tørreste hænder. Den vidunderlige duft af oud vil blive hængende på huden hele dagen lang! Leveres i en praktisk pumpeflaske for nem dosering. Du kan også finde dette produkt med den varme og maskuline duft af safran og læder Benjamin Barber Hand Wash Oud (300 ml) Fugtgivende håndvask med den vidunderlige og eksotiske duft af oud! Dine hænder bliver både bløde og rene ved at bruge denne luksuriøse håndvask, og den blide formel vil ikke udtørre huden. Måske foretrækker du at vaske dine hænder med en barsæbe? Se Benjamin Barber Hand Soap Oud, med samme duft. Du kan også få denne fantastiske håndvask i den maskuline duft af safran & læder.